Polecane routery Wi-Fi

Powierzchnia mieszkania, domu czy biura ma ogromny wpływ na wybór routera, którego zadaniem ma być dostarczenie danych do każdego pomieszczenia. W lokalu o dużym metrażu lepiej sprawdzi się urządzenie z antenami zewnętrznymi lub dwa urządzenia działające w standardzie Mesh. Taki zestaw zapewni doskonałą jakość przesyłu danych niezależnie od liczby urządzeń podłączonych do domowej sieci wifi, umożliwi skorzystanie z funkcji kontroli rodzicielskiej, a oprócz tego pozwoli nadawać priorytet przesyłu danych dla określonych sprzętów. Poniżej polecane przez nas modele:

Tp-Link Deco M4 domowy system Wi-Fi Mesh AC1200

System Deco wykorzystuje kilka urządzeń do stworzenia jednolitej sieci Wi-Fi pod jedną wspólną nazwą. Podczas przemieszczania się po domu twój telefon lub tablet zawsze połączy się z routerem Deco, który oferuje mu najlepsze połączenie, bez przerywania transferu. (tzw. płynny roaming). Deco M4 zapewnia szybkie i stabilne połączenia o prędkości sięgającej 1167Mb/s.

Polecamy do domów wielokondygnacyjnych.

TP-Link Archer C80 AC1900

Obsługa standardu Wi-Fi 802.11ac Wave2 – 1300 Mb/s w paśmie 5 GHz i 600 Mb/s w paśmie 2,4 GHz.
Technologia 3×3 MIMO – przesyłanie i odbieranie danych w trzech strumieniach umożliwia bezproblemowe parowanie z wieloma urządzeniami jednocześnie.

Polecamy do domów jednokondygnacyjnych

Dlaczego warto wymienić router ?

Każde urządzenie elektroniczne, a router do takich należy, z czasem ulega eksploatacji. Zużyte podzespoły przestają być w pełni sprawne, co znacząco odbija się na jakości działania. Stąd też starsze modele routerów, po latach użytkowania, zaczynają się częściej zawieszać lub znacząco obniżają prędkość przesyłu danych. To oznacza, że nadszedł czas na wymianę routera na nowy model.